Ekologiczny

Pellet opałowy Olczyk

Pellet opałowy Olczyk

Przeznaczenie – pellet jest to ekologiczne paliwo wykonane w Tartaku Olczyk z drewna. Przeznaczone jest do wytwarzania ciepła w kotłach dedykowanych do spalania pellet-u służących do wytwarzania ciepła. pellet do celów grzewczych może być wykorzystywany w domach jednorodzinnych, hotelach, obiektach przemysłowych, magazynach, obiektach użyteczności publicznej, oraz wszędzie tam gdzie występuje zapotrzebowanie na energię cieplną.

Skład – wysuszone trociny z drewna sosnowego, sprasowane pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu energia zostaje silnie zagęszczona.

Charakterystyka – pellet posiada wysokie własności energetyczne, niską zawartość wilgoci - z 1 tony pelletu powstaje po spaleniu do 3 kg ekologicznego popiołu, który może być wykorzystany jako naturalny nawóz ogrodniczy. Jest przyjazny dla środowiska - produkcja pelletu nie powoduje dodatkowego wycinania drzew. Użytkowanie daje komfort, czystość, wygodę podczas transportu i bezpośredniego użytkowania. W procesie spalania pozwala na osiągnięcie zerowego bilansu CO2. Pellet stanowi odnawialne źródło energii. Spalanie może odbywać się w bezobsługowych kotłach dodatkowo podnosząc komfort użytkowania. Dostępność zakupu i łatwość transportu. Nie jest szkodliwy dla człowieka i nie powoduje alergii.

Parametry techniczne
1.średnica 6mm ±1mm
2.długość 3,15mm – 40mm
3.wilgotność ok. 4%
4.zawartość popiołu do 0,3%
5.wartość opałowa ok. 5,3 kWh/kg
6.powyżej 18 400kJ/kg
7.gęstość nasypowa powyżej 650kg/m3
8.certyfikat DIN-Plus nr 7A189 zgodny z normą europejską EN 14961-2
9.certyfikat EN-Plus A1 nr PL004 zgodny z normą europejską EN 14961-2

Certyfikat EN Plus A1 Certyfikat Din Plus